Tła fotograficzne

Written by

Fornir czy drewniane tło?

Na ostatnich REMA DAYS w Nadarzynie znalazłam wspaniały zamiennik ciężkich teł drewnianych, dla których brakuje mi coraz bardziej miejsca. Spotkałam przedstawiciela Wood Magic, który oferuje produkty wykonane z cieniusieńkich arkuszy drewnianych, które przypominają grubością kartkę papieru, ale struktura słoi drewna jest wyraźnie widoczna i niepowtarzalna tak samo, jak na każdej naturalnej desce.

I tutaj od razu uruchomiła się moja wyobraźnia! Na zdjęciach potraw takie arkusze drewniane będą nie do odróżnienia od naturalnego blatu drewnianego, a przechowywanie ich razem z innymi kartonowymi tłami uwolni bardzo dużo miejsca w mojej 'mini -rekwizytorni' :) Same zalety! W odróżnieniu od folii samoprzylepnych przypominających drewno, które można dostać w sklepach z wyposażeniem wnętrz, to w dużym zbliżeniu nie widać na nich, że zostały wydrukowane, bo jest to prawdziwe drewno i zarówno ujęcia makro, jak i zwykłe z oddalenia sprawdzą się idealnie.

Na razie w czasie Świąt Wielkanocnych miałam okazję wypróbować jeden arkusz i jestem zachwycona. Wkrótce zrobię serię próbnych zdjęć z każdą fakturą i umieszczę je tutaj dla porównania.

W Wood Magic mają wiele pomysłów na wykorzystanie takich arkuszy i przeważnie oferują gotowe produkty, ale przemili ludzie z tej firmy są bardzo pomocni i po wyjaśnieniu im, do czego potrzebuję ich fornirów, zaoferowali mi jak największe rozmiary dostępne dla danego rodzaju drewna. I tak mogłam kupić orzech, czereśnię, klon i mansonię w formacie 60x60, a ambrowiec oraz cedr w rozmiarze 100x70cm jako fornir jednostronny, podklejony papierem.


Zdjęcie ze strony Wood Magic

Patrząc na słoje, wybrałam orzech, mansonię, ambrowiec i cedr.

Święta Wielkanocne miały być ambitnie spędzone na wykonywaniu zdjęć próbnych z nowymi tłami, ale wyszło na to, że udało mi się tylko szybko ustawić rzeżuchę na mansonii zanim przybyli goście. Wcześniej potraktowałam ten arkusz olejem, żeby pogłębić jeszcze jego ton. Wygląd słoi jest przepiękny! Zakochałam się w tym drewnie.

Oto pierwsza odsłona:

light halos in dark places

Już wkrótce więcej zdjęć na innych rodzajach drewna z Wood Magic!

More in this category: « Cegielnia Plecewice